Dziecięce buty sportowe

Dla każdych małych jak i starszych dzieci mamy również specjalne bytu przeznaczone do aktywności fizycznej. Wiadomo, że każde dzieci bardzo dużo się ruszają, więc potrzebują wygodnych butów, przede wszystkim nie za ciasnych, ani nie za dużych. Dopasowane do stopy dają gwarancję lekkość i komfortu ruchu.

Głównym i popularnym obuwiem dziecięcym są adidasy, wygodne zazwyczaj na przylepiec co jest swobodniejsze w zakładaniu dla młodszych dzieci. Materiał również elastyczny i przepuszczający powietrze, co zmniejsza ryzyko pocenia się stóp. Co do podeszwy preferowane są buty z miękką, ale solidną podeszwą, aby but mógł przetrwać na dłuższy czas.

Trampki, czyli buty z gumową podeszwą głównie sznurowane idealnie sprawdzają się w szkole na zajęciach z wychowania fizycznego. Dzięki antypoślizgowej podeszwie chronią od upadku czy kontuzji. Idealne na biegi czy grę w koszykówkę lub siatkówkę.

Na rynku, jest wiele modeli, kolorów butów dla dzieci, dzięki zróżnicowanej ofercie, każda dziewczynka jak i chłopiec może dopasować but jaki tylko chcę, ale musi pamiętać o wygodzie i swobodnym poruszaniu się w nowym obuwiu. Do butów sportowych, również zaliczane są klapki przeznaczone np. na basen, dzięki plastikowej lub gumowej budowie dobrze sprawują się nawet pod prysznicem,a gumowa podeszwa sprawdza się nawet na mokrych powierzchniach, chroniąc przed zmoczeniem. To również ważna cecha przy kupnie obuwia, nieprzemakalność.

Warto pamiętać, że nie sam wygląd butów sportowych się liczy, najważniejsze jest by były idealnie pasujące dla naszych stóp, spełniały funkcję amortyzujące i ochronne, co pozwala na przyjemniejszą aktywność fizyczną.